Süper Fm

Süper FM Dinle, karasal, uydu ve internet yayını yapan Türkiye'nin ilk özel radyosudur. 1992 yılında kurulmuştur. Türkiye' nin en çok dinlenen radyoları arasında yer alan Süper FM, Türkiye' de ödüllü dijital radyo portalı Karnaval Media Group bünyesinde yer almaktadır.

İstanbul merkezli olan Süper FM, Uzan Holding bünyesinde yayın hayatına başlamıştır. Daha sonra 2005 yılından itibaren Canwest Grubu ile yoluna devam etmiş, 2009 yılında Actera Group tarafından satın alınmıştır. Şu an bağlı olduğu Karnaval Radyo çatısı altında dinleyicilerine ulaşmakta, yayınlanan şarkılar, bu platform ile sosyal medyada da paylaşılabilmektedir.

Süper FM' in yayın hayatına başlarken çaldığı ilk şarkı, Fatih Erkoç' un seslendirdiği ‘'Oynatmaya Az Kaldı'' şarkısıdır. Herkesin, duyduğunda Süper FM' e ait olduğunu bileceği ‘'radyo jingle'' ı, Nezih Ünen imzalı bir proje olan Yasak Elma müzik grubunun ‘'Haremde Dans'' şarkısına ait müziktir.

Süper FM, Türkçe Pop kategorisinde dinleyicilerine hizmet vermektedir. Pop müzik haricinde, spor, haber yayınları da yapmaktadır. 2014 yılında Sihirli Mikrofon Ödülleri' nde, yılın pop radyosu dalında ödüle layık görülmüştür. Yine aynı yıl, Kristal Elma Ödülleri'nde Süper FM' e ait reklam filmi yılın reklamı seçilmiştir.

Süper FM' in İstanbul, Ankara ve İzmir'de 90.8 radyo frekansıdır. Karnaval Media Group içinde yer alan en çok dinlenen güçlü ortaklardan biri olan Süper FM' de gün içinde tanınan bir çok radyo programcısı tarafından radyo programları yapılmakta ve yayınlanmaktadır. 2014 yılında kurulan Bir başka radyo yayın kolu olan Süper 2 FM' de de geçmiş yıllara ait efsane pop şarkılar yayınlanmaktadır

Reklamlar