Lig Radyo

Lig Radyo Dinle; Spor ve Müziğin Buluştuğu Yer

Her ne kadar eski tadı olmasa da radyolar hala radyo severlerle buluşmaya devam ediyor.2 Aralık 2005 tarihinde yayın hayatına başlayan Lig Radyo, günümüzde de geniş bir kitleye hitap etme başarısı göstererek yayınlarını devam ettiriyor. 2013 yılından itibaren sahibi Turkmedya Sancak Grubu olan Lig Radyo İstanbul merkezlidir. Eskiden 2000 ve 2005 arasında yılbaşlarında, Radyo Kozmoz ve Radyo Madio olarak da biliniyordu. İstanbul’da 92,3 frekansıyla yayınlarına devam eden Lig Radyo adından da anlaşılacağı gibi ağırlıklı olarak futbolun konuşulduğu bir spor radyosudur.

Lig Radyo Frekanslar

Merkezi İstanbul olan Lig Radyo Marmara Bölgesi’nde Türksat 2A uydusundan yayın yapıyor. Radyonun dinlenebileceği bazı şehirler ve frekans ayarları şu şekilde:

92.3 İstanbul-Çanakkale-Bursa- Balıkesir-Yalova’da yayınları için 92.3, Kocaeli yayını için 92.6, Bandırma yayını için 93.0, Tekirdağ yayını için 93.7, Edirne yayını için 96.8, Ayvalık yayını için 90.2 radyonun başlıca frekansları.

Lig Radyo Format

Lig radyo çok sayıda dinleyiciye hitap eden bir spor radyo kanalı. Tüm gün boyunca radyoda futbol ve bazen de basketbol ya da iddia ile ilgili futbola dair her türlü yayın gerçekleştiriliyor. Lig radyo ayrıca Lig TV üzerinden yapılan yayınları da günün belli saatlerinde radyoya aktarıyor. Radyoda yayınlanan programlardan bazıları şöyle:

Futbol Sabahı -Mehmet Ayan
Birebir- Ferdi Leflef
Bilirkişi -Turgut Kologlugil
İddaa Zamanı- Barış Düsmez ve İlker Durali
12.Adam- İlker Durali
Aktif Alan -Mehmet Demirkol
Orta Saha -Ender Bilgin
Topsuz Oyun -Ümit Aktan
Beşiktaş Saati -Fehmi Besler
Haftanın Ardından- Turgay Renklikurt
Futbol Sohbeti -Gülengül Altınsay
1.Lig- Yetkin Etkin
Teknik Direktör- Armağan Turhan radyo programlarından bazıları. Lig radyoda lig TV yayınlarını da gün içinde bulmanız mümkün.


Reklamlar