Show Radyo

Slow Radyo Dinle; İlk yayın tarihi 1992 senesi olan Show Tv Radyo, Türkçe pop müzik, kültür ve haber programları hizmeti sunan radyo kanalı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye'de özel yayın sunan ilk radyo kanallarından birisi olma özelliği gösterir. 1997 yılında bilgi işlem teknolojisine geçerek, yayın kalitesini arttıran bir kanal özelliği de sunmaktadır. Tüm ulusa yayın sunan ve İstanbul merkezli bir kanaldır. Türksat 2A uydusu ile de hizmet verebilmektedir.

1992 senelerinin başlarında Fransızca ve İngilizce olarak da yayın hizmeti sunan Show Tv Radyo, daha sonra sadece Türkçe yayın yapma kararı almıştır. Belli bir dönemden sonra program içeriklerine spor kategorisini de eklemiştir. Sshow Tv Radyo sahibi Avrupa ve Amerika Holding olarak bilinmektedir. Web sitesi www.showradyo.com olarak sanal ortam içerisinde hizmet vermektedir. Sloganı ''Türkiye'nin Show Radyosu'' ile 2013 senesinde yenilenme sürecine girdikten sonra, kanal çok daha aktif hizmetler sunmaya başlamıştır. Yayın programlarında sayı artışı göstermiştir.

Kanalın genel yayın yönetmenliğini Özay Şendir gerçekleştirmektedir. 2014 Ekim ayı araştırmalarına göre dünyanın en çok dinlenen 5. radyo kanalı seçilmiştir. Aynı zamanda birçok farklı kuruluştan ödüller kazanmış bir radyo kanalı olma özelliği gösterir. En çok takip edilen 5 radyo programlarının 4 tanesi Show Tv Radyo'ya aittir. Özellikle Zeki Kayahan Coşkun'u bünyesine kazandırması ile birlikte çok daha popüler bir kanal olarak yayın hayatına devam etmiştir.

Reklamlar