Power Türk

Power Türk Dinle; 2001 yılında yayın hayatına başlayan Power Türk, ulusal yayın yapan bir radyo ve TV kuruluşudur. Merkezi İstanbul’ dadır. Türk iş adamı Cem Hakko’ nun sahibi olduğu "Power Media Group"  bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir.

Karasal, uydu ve internet yayını yapan Power Türk, Türksat uydu operatörü üzerinden D-Smart, Digitürk dijital platformlarda da dinleyicileri ile buluşmaktadır. Eski isimleri Güngören FM ve Gün FM’ dir. Müzik dallarını kategori halinde dinleyicilerine sunan Power Türk çatısı altında, toplamda 27 farklı radyo kategorisi bulunmaktadır. Bu radyolardan bazıları Power Türk Efsane, Power Türk Akustik, Power Türk Rock, Power Türk En İyiler’ dir. Ayrıca bu çatı altında beş adet ulusal TV kanalı da mevcuttur.

2007 ve 2008 yılında Power Türk Müzik Ödülleri organizasyonu ile, sms oylaması ile dinleyicilerin belirlediği adaylara sunduğu ödül programına ev sahipliği yapmıştır. 2013, 2015 ve 2016 yıllarında düzenlenen Sihirli Mikrofon Ödülleri organizasyonunda, yılın en iyi pop radyosu ve yılın en iyi ulusal radyosu ödüllerine Power Türk layık görülmüştür. Power Türkyılın en iyi radyo platformu dalında Best Of Dijital 2017 ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Müzik kategorilerinde, yabancı ve Türkçe olarak geniş bir yelpaze sahip Power Türk, haber, spor ve eğlence programları ile yayın akışına devam etmektedir. Radyo ve TV kanalarında sanatçıları konuk ederek albüm ve şarkılar ile ilgili gündemi dinleyicileri ile paylaşmaktadır.

Power Türk Frekansları: İstanbul: 99.7, Ankara: 106.9, İzmir: 105.7, Bursa: 90.7

Reklamlar